piątek, 2 września 2016

Gdy ciemność pochłaniaCzuję się ostatnio trochę lepiej. Czuję, że nareszcie znalazłam swoje miejsce. Gdziekolwiek ono jest. Dziwnie to brzmi, wiem, ale tak jest. Myślę, że znalazłam to miejsce w którym chcę się na chwilę zatrzymać. Usiąść na ławce patrząc jak inni biegną za swoimi cieniami próbując dogonić.
Odkąd pamiętam nigdy nie próbowałam dogonić swoich cieni, a nawet próbować być na równi z nimi. Zawsze byłam o krok za nimi. Chciałam od nich uciec. Najdalej jak to możliwe. Chcąc czy nie chcąc one dogoniły mnie. Walcząc z nimi straciłam bardzo dużo czasu, energii i chęci na dalsze życie.
Przez ten rok od kiedy wyjechałam z rodzinnej wsi nie uciekam przed swoimi cieniami, nie próbuje ich dogonić, być na równi z nimi. Stawiam im czoło. Patrzę w oczy i walczę. Walczę o siebie, o lepsze życie. Walczę o to by nareszcie żyć tak jak chcę. Walczę by raz na zawsze zamknąć za sobą pewne drzwi i zniszczyć złe cienie.

4 komentarze:

 1. To bardzo smutne co właśnie przeczytałam:( pamiętaj, że to że ty tutaj jesteś nie jest przez przypadek, życie uczy nas codziennie czegoś nowego:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem zdania, że nic nie dzieje się przez przypadek. Życie nasze jest z góry ułożone ale zawsze jest malutka nadzieja, że możemy je zmienić.

   Usuń

 2. Bardzo zaciekawił mnie Twój blog. Co powiesz na wzajemną obserwację ?
  Pozdrawiam jusinx.blogspot.com.

  OdpowiedzUsuń