czwartek, 24 marca 2016

Słuchając otoczenia


Słuchając otoczenia mam ochotę pozaklejać, uciszyć niektóre głosy które mówią przeróżne rzeczy na jakikolwiek temat. Przeważnie jest tak, że wypowiada się osoba, która nie wie dosłownie nic na temat którego się wypowiada. O co chodzi? Dlaczego to robi? Chce pokazać, że zna sytuację? Czy co? Nie rozumiem tego. Nie znam sytuacji, nic na ten temat nie wiem, to się nie wypowiadam. Koniec kropka, a nie poszukuje każdej drogi, by coś powiedzieć. Próbując wcisnąć swoje "5 groszy" tam gdzie się da, nic nie wskórasz.
Czasami otoczenie dobrze kieruje ścieżka człowieka, ale nie zawsze. Znajdą się też tacy co sprowadzą Cię na złą drogę, tylko dlatego by dla Nich było lepiej. Co z tego, że Ty na tym możesz źle wyjść? Ich to nie obchodzi, satysfakcjonuje tylko ich swoista przyszłość. A Ty nadal pomimo upadku w głębinę nadal chcesz pomóc, nawet jeśli Ty na tym nic nie osiągniesz.   
Słuchając otoczenia nawet tego naturalnego słychać chęć do życia zwierząt, a także roślinności. Napełnia Cię to radością i zadowoleniem? To dobrze, bo mnie także cieszy rozkwitające wokół mnie życie. Najlepszym głosem otoczenia dla człowieka jest słuchanie nowo narodzonych zwierząt, a także patrzenie jak rozkwitają rośliny. Nie od dziś wiadomo, że człowiek najlepiej czuje się na łonie natury. Ten spokój polepsza nasze samopoczucie i daje nam wytchnienie w biegu po lepsze życie. Zbyt mało czasu dzisiaj ludzie poświęcają na odpoczynek na łonie natury i regenerację. Teraz mamy na to czas. Wiosna idzie, więc co za tym idzie wszystko się budzi do życia. Wyjdź na zewnątrz, zatrzymaj się na chwilę i popatrz jak wszystko się budzi do życia. Powdychaj, poczuj jak się wszystko budzi. Poczuj, że i także Ty możesz na nowo się pobudzić do życia! Uwierz, że daje to porządnego kopa w tyłek do zrobienia czegokolwiek. Dajesz! Dasz radę, a ja będę trzymać za Ciebie kciuki, tak samo jak za siebie! 
4 komentarze:

 1. super blog :)
  ocena na snapie: blogerka 16 :) 7,5 pkt
  http://ksiezniczkazmarzeniami.blox.pl/html/1310721.html
  i licze na komentarz

  OdpowiedzUsuń
 2. Nirvana w tle <3 Świetny post! Zapraszam do mnie :) hihania.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Blog mi się bardzo podoba jest super miło się czyta

  OdpowiedzUsuń